Rodzaje derek dla konia

Rodzaje derek dla konia

Derka dla konia ma wiele zalet w zależności od rodzaju spędzanego czasu, aktywności jakie wykonuje koń oraz od pory roku. Derki osuszają konia z potu bądź chronią przed owadami. Każdy rodzaj derki jest inny i należy je stosować według ich przeznaczenia.
Poniżej przedstawię listę derek dla konia i ich zastosowanie.

1. Derka na muchy

Derki siatkowe, na muchy bądź przeciwowadowe to derki, które stosuje się w letnie dni, zazwyczaj wykonane są z lekkiej siateczki, która wytrzymuje rozdarcia, dzięki czemu w sezonie owadów koń może spokojnie chodzić po padoku. Niektóre derki posiadają frędzle na zakończeniu, które odstraszają owady, niektóre posiadają kaptur na szyję a nawet maskę na owady.

2. Derki potreningowe

Ten rodzaj derki stosuje się po zakończonej jeździe konnej bądź treningu. Są one zwykle wykonane z miękkiego, lekkiego polaru, który wchłania pot. Ważne jest stosowanie derki potreningowej, aby zapobiec ewentualnym chorobom naszego konia czy przeziębieniu.3. Derki stajenne

Derkę stajenną jak sama nazwa wskazuje koń nosi podczas spędzania czasu w stajni w swoim boksie. Niektóre posiadają miękkie wypełnienie, które utrzymuje ciepło w chłodne dni w nieogrzewanej stajni. Niektóre posiadają również kaptur, który dodatkowo chroni szyję konia. Lekkie derki bez wypełnienia można stosować w cieplejsze noce bądź jako podderki.


4. Derki transportowe

Ostatnim ważnym rodzajem derek są derki do transportu konia, które warto stosować do ochrony grzbietu końskiego przed otarciami. Podczas transportu koń powinien nosić ochraniacze transportowe, które chronią nogi przed nagłymi impaktami a do zestawu warto wyposażyć konia w derkę, którą można stosować podczas jazdy w przyczepie, dzięki niej koń będzie się czuł komfortowo.Derki dla koni są w różnych rozmiarach zaczynając od 115 cm aż do 165 cm. Są one niezbędnym wyposażeniem w każdej stadninie, a w szczególności w okresie jesienno zimowym gdy temperatury spadają. Szczególnie ważne jest stosowanie derek dla koni krótko ostrzyżonych.
Warto wyposażyć się w zestaw derek dla swojego konia, a szeroki wybór derek można znaleźć tutaj.

Comments are closed.