Spray na muchy dla koni – kiedy zacząć go stosować?

Spray na muchy dla koni – kiedy zacząć go stosować?

Preparaty odstraszające owady powinny znaleźć się w każdej stajni w okresie wiosenno-letnim. Muchy końskie i inne insekty są bardzo uporczywe dla koni, a maski i derki przeciw owadom nie zawsze zapewniają pełną ochronę.

Preparaty na owady dla koni w sprayu – jak stosować?

Spray na owady dla koni należy zacząć używać wczesną wiosną, kiedy owady budzą się do życia. Szczególnie bolesne i zacięte są meszki i kleszcze, a ich ugryzienie niesie za sobą nie tylko dotkliwy obrzęk, ale również ryzyko przenoszenia chorób.

Upalne lato to zaś pora na komary, które są niezwykle denerwujące dla zwierzęcia. Ochrona przed owadami najlepiej działa w połączeniu ze wszystkimi możliwymi środkami. Przede wszystkim konie powinny móc w spokoju przebywać w stajni. W korytarzu stajni i w innych miejscach, w których często przebywają konie, np. koniowiąz czy przyczepa, należy rozpylić specjalny środek owadobójczy, który odstraszy owady. W celu pozbycia się owadów warto również zadbać o codziennie usuwanie obornika oraz odpowiednią wentylację pomieszczenia.

Dodatkowo należy rozpylić preparat na owady dla koni tuż przed wyjściem na padok/pastwisko, by mógł on zapewnić ochronę zwierzęciu przez cały dzień. W wysokich trawach znajdują się kleszcze i gzy, których obecności konie nie tolerują. Może się zdarzyć, że owady będą na tyle natrętne, że koń będzie przed nimi uciekał, co może doprowadzić do urazów i kontuzji.

Spray na owady można dodatkowo rozpylić na derce siatkowej, która zapewni dodatkową ochronę konia na pastwisku.

Jeżeli Twój koń nie toleruje sprayu, to możesz użyć repelentu w żelu.

Spray na owady dla koni na trening – czy jest to skuteczne?

Koński pot silnie wabi komary, gzy i inne owady, które podczas treningu rozpraszają i denerwują zwierzęta. Nie wszystkie konie tolerują maski, nauszniki i derki siatkowe podczas jazdy, dlatego tym bardziej należy zadbać o odpowiednią ochronę.

Zanim rozpylisz na końskiej sierści spray na owady upewnij się, że jest od odporny na pot i warunki atmosferyczne, ponieważ niektóre formuły są na tyle delikatne, że nadają się jedynie do użycia na padok czy do transportu, kiedy nasz koń się nie poci.

Odpowiedni spray na owady skutecznie chroni zwierzę podczas i po treningu, zapewniając mu spokój i możliwość skupienia na postawionym zadaniu.

Comments are closed.