Rodzaje kantarów dla konia

Rodzaje kantarów dla konia

Kantary dla konia stosuje się podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych typu czesanie, mycie czyszczenie. Dodatkowo stosuje się je gdy po treningu koń spędza czas na padoku czy w stajni.
Kantary ułatwiają nam prowadzenie konia bez ogłowia, nie posiadają wędzideł a zamiast tego posiadają metalowe kółko do doczepienia uwiązu.

Aktualnie na rynku można znaleźć kilka rodzajów kantarów a w tym artykule przedstawię jakie i do czego służy każdy z nich.

 • Kantar z futerkiem

  Ten rodzaj kantara zazwyczaj posiada futerko na potylicy, na nachrapniku a czasami też na części policzkowej, dzięki czemu futerko zapobiega przed otarciami. Doskonale nadaje się również jako kantar na zimę w chłodne dni, futerko z pewnością zapewni komfort dla konia.
https://www.equishop.com/pl/kantar-z-futerkiem-kantary-z-futerkiem/17446-eskadron-kantar-ze-skora-owcza-na-klamre.html
https://www.equishop.com/pl/kantar-z-futerkiem-kantary-z-futerkiem/20518-hkm-kantar-z-futerkem-morello.html
 • Kantary sznurkowe

  Te modele kantara zazwyczaj są wykonane w całości ze sznurka bądź z podszyciem, dla koni, które gorzej znoszą otarcia.
  Stosuje się je do ćwiczeń z koniem z ziemi czyli w pracy naturalnej. Posiadają specjalne węzły, które oddziałują na potylicę i kość nosową konia co zmusza konia do ustawienia głowy w odpowiedniej pozycji.
  Kantary sznurkowe powinny stosować osoby doświadczone, żeby nie wyrządzić krzywdy naszym pupilom.
https://www.equishop.com/pl/halter-kantar-sznurkowy/19545-wildhorn-kantar-sznurkowy-dla-konia-ringe.html
https://www.equishop.com/pl/halter-kantar-sznurkowy/19548-wildhorn-kantar-sznurkowy-dla-konia-glint.html
 • Kantary skórzane

  Kantary skórzane są często spotykane w akcesoriach westernowych, posiadają one ozdobne nachrapniki z metalowymi sprzączkami po bokach. Niektóre kantary posiadają podszycie z miękkiej skóry w okolicach delikatnych części głowy konia, dzięki czemu chronią przed otarciami, a dostępne są również kantary o anatomicznym kroju, które idealnie dopasowują się do głowy konia.
  Stosuje się je podczas gdy koń spędza czas w boksie bądź w stajni, ponieważ nie spowodują oparzeń, ale można je też stosować na padoku w mniej upalne dni.
https://www.equishop.com/pl/kantar-skorzany-kantary-skorzane/15414-busse-kantar-colour-wave-skorzany.html
https://www.equishop.com/pl/kantar-skorzany-kantary-skorzane/19529-busse-kantar-skorzany-dla-konia-brand.html

Jeżeli poszukujesz kantarów z najnowszych kolekcji producentów akcesoriów jeździeckich sprawdź ofertę sklepu jeździeckiego Equishop —-> https://www.equishop.com/pl/39-kantar-dla-konia-kantary-dla-koni

Comments are closed.